Bağımsızlığımızın, özgürlüğümüzün, vatan sevgimizin, birlik ve beraberliğimizin ölümsüzleşen simgeleri, tarihe yön veren aziz şehitlerimiz, ebediyen gönlümüzde yaşayacaktır. Bu gün barış içerisinde yaşadığımız bu kutsal vatan toprakları, uğruna hayatlarını kaybeden kahraman şehitlerimizin bizlere mirasıdır. Bu gün şanlı bayrağımız vatan semalarında ihtişamla dalgalanıyorsa, bunu tüm şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçluyuz.
 
Şühedanın ve kahraman gazilerimizin mirasçıları olarak bize düşen görev, bizlere emanet edilen bu kutsal topraklar üzerinde, atalarımızın güzel ülkemiz için ödedikleri büyük bedelin anlam ve öneminin farkındalığı ile vatan topraklarına sahip çıkmak ve Cumhuriyetimizi yeni kazanımlarla yarınlara taşımak, birlik ve beraberliğimizden ödün vermeden, değişen ve gelişen dünyanın çağdaş, kalkınmış, güçlü ülkelerinden biri olma yolundaki hedefimize azim ve kararlılıkla yürümektir.
 
Bu duygu ve düşüncelerle başta Ulusumuzun özgürlük ve bağımsızlık mücadelesini başlatan Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm kahramanlarımızı, vatanı uğrunda bir an bile düşünmeden canını feda eden tüm şehitlerimizi, ebediyete intikal etmiş ve hayatta olan kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, 18 Mart Şehitler Gününü ve tarihte görülmemiş büyük bir inanç ve cesaret örneği sergilenerek kazanılan Çanakkale Zaferi'nin de 104. yıldönümünü kutluyor, sevgi ve saygılar sunuyorum.
 
                                                                                                                                                                                   
 
 
 
  Hasan GÜNAYDIN
Mengen Kaymakamı