İlimiz Bolu Valisi Ahmet Ümit ilçemizi ziyareti esnasında, yapımı tamamlanan İlçe Jandarma Komutanlığı binası ile Mengen Aşçılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Mutfağının açılışını gerçekleştirdi.

 

Açılış törenine, Bolu Valisi Ahmet Ümit, İl Jandarma Komutanı Albay Nadir Çelik, Bolu İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan, İl Sağlık Müdürü M. Emin Demirkol, Mengen Kaymakamı Hasan Günaydın, Belediye Başkanı Turhan Bulut, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı. Açılışta konuşma yapan Vali Ahmet Ümit, iç ve dış güvenliğin bu topraklar üzerindeki varlığımızı sürdürebilmemiz açısından önemini ve vatandaşlarımızın güvenlik güçlerimize yardımcı olduğu kadar güvende olabileceğimizi vurguladı.

 

Bolu İl Jandarma Komutanı Albay Nadir Çelik ise Mengen İlçe Jandarma Komutanlığının İlçe sınırları içerisinde bir belde ve 56 köyün emniyet, asayiş ve kamu düzeninin korunması için hizmet verdiğini söyledi. Yapılan konuşmaların ardından edilen dua ile yeni jandarma komutanlığı binasının açılışı gerçekleştirildi. Açılışın ardından törene katılan protokol üyeleri ile vatandaşlar yeni hizmet binasını gezerek, binadaki birimler hakkında yetkililerden bilgi aldı.

 

İlimiz Bolu Valisi Ahmet Ümit ve beraberindeki heyet İlçemizde bulunan havuzlu kahvede ilçemiz halkı ile sohbet etti. Daha sonra Mengen Belediye Başkanlığını ve İlçe Emniyet Müdürlüğünü ziyaret eden İlimiz Bolu Valisi Ahmet Ümit, Mengen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ziyareti sırasında Öztiryakiler A.Ş.’nin Okulumuza armağan ettiği mutfağın açılışını yaptı. Öğrenciler ile sınıfta ders dinledi ve nasihatlarda bulunduktan sonra ziyaretini tamamladı.