İlçe kaymakamımız Hasan Günaydın başkanlığında kaymakamlığın düzenlemiş olduğu vatandaşla buluşma toplantısı Gentaş Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde yapılmıştır.
        07/11/2017 tarihinde yapılan vatandaşla buluşma toplantısına  Mengen İlçe Kaymakamı Sayın Hasan GÜNAYDIN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Salih CELEPCİ, İlçe Şube Müdürümüz  Harun YAŞAR, Okul Müdürü Hüdayi COŞKUN, Okul Aile Birliği Başkanı İlhan ERTEN ve okuldaki bütün öğretmenler katılmıştır.
        Kaymakamımız 2017-2018 eğitim-öğretim yılının katılımcılara hayırlı olmasını temenni ederek toplantıya başlamıştır. Yapılan toplantıda öncelikle okul ve çevresinin güvenliği ve kontrolünün etkin olarak sağlanmasına ve okul çevresinde şüpheli şahısların İlçe Emniyet Müdürlüğüne bildirilmesi kararı verilmiştir. Öğrencilerin can güvenliğinin her şeyden önemli olduğu vurgusu yapılmıştır. Okuldaki ihtiyaçların tespiti ve eksikliklerin giderilmesi için öğretmenlerden alınan görüşler neticesinde İlçe Milli Eğitim ve Okul Müdürlüğü tarafından okulda etkinliklerin yapılacağı çok amaçlı bir salonun düzenleneceğine karar verilmiştir. Bu döneminden başından itibaren bozuk olan okul yolunun Mengen Belediyesi tarafından düzeltilmesine karar verilmiştir. Ayrıca Mengen Kaymakamlığı tarafından okulda bulunun engelli asansörünün bakımının yapılmasına karar verilmiştir. 
      Kaymakamımız Hasan GÜNAYDIN, okuldaki öğrenci sayısının arttırılmasına ve okul tanıtımının yapılması için öğretmenlerin Mengen İlçesindeki ortaokulların 8.sınıf öğrenci ve velileriyle görüşmeler yapmasını dile getirmiştir. Okul öğretmenleri ise bu konuyla alakalı bir projelerin olduğunu ve faaliyete geçtiklerini belirttiler. Okuldaki işlevsiz olan makine bölümü kapatılarak yerine daha işlevsel olan hasta bakıcılığı ve sıhhi tesisat bölümlerinin açılması için gerekli araştırma ve planlamanın okul yönetimi tarafından yapılmasına karar verilmiştir. Böylelikle okulumuza yeni eğitim öğretim yılında daha fazla öğrencinin kayıt yaptırması amaçlanmıştır.
       Kaymakamımız Hasan GÜNAYDIN son olarak okuldaki sportif ve sosyal faaliyetlerin daha da arttırılması gerektiğini belirtmiştir. Okuldaki öğretmenler söz hakkı alarak okulumuzda bu faaliyetlerin düzenli olarak yapıldığını, yıl boyunca yapılan etkinliklere katılım sağlandığını dile getirmişlerdir. Bu karar çerçevesinde yıl sonunda tiyatro , şiir dinletisi gibi etkinliklerin yapılması kararlaştırılmıştır. Ayrıca sportif faaliyet olarak futbol ve voleybol turnuvalarının yapılmasına karar verilmiştir.
        İlçe Kaymakamız Hasan GÜNAYDIN, 2017/2018 Eğitim öğretim yılının başarılı geçmesi temennisini dile getirerek toplantıya son vermiştir.